Te gast bij Stal Veldhoeve donderdag 28 augustus 2014

Donderdag 28 augustus 2014 waren wij te gast bij Stal Veldhoeve. Het blijft bijzonder als één van onze leden ons een kijkje in zijn of haar keuken schenkt. Na een heerlijk kopje koffie van Gerjanne van Bean Delicious kregen we in de stallen, tussen de paarden, een korte presentatie van Corné over zijn hoveniersbedrijf C. Veldjesgraaf. Na deze presentatie nam Hennie het woord en vertelde zij ons over de Stalhoeve en belichtte zij diverse facetten van het vak. Hierna mochten de leden aan de slag. Eenmaal buiten was het erg boeiend om te zien wat een paard je kan vertellen over ‘jezelf’. Een aantal van onze leden heeft naast Corné op de bok mogen plaatsnemen. Matthijs Vertegaal van CityCore Events, zei er het volgende over: “Daar zit ik dan, op de bok. Met voor me een kolossaal paard dat statig staat te wachten op sturing van de menner. Eigenaar Corné zit naast me en geeft de laatste tips alvorens het paard in beweging te zetten. De regen gutst omlaag, maar daar heb ik nu geen tijd voor. Dit elegante zwaargewicht moet over het parcours, tussen akelig smalle pionnen door, zonder vallende ballen en mijn handen houden de teugels vast. Eerste poortje, check. Paard zwenkt zwaar naar rechts. Fijngevoelige besturing zo’n paard. Ingreep van mijn zijde, paard zwenkt terug. Tweede poortje, check. Feilloos volgt hij mijn bevelen op. Niet letten op de pionnetjes die langs me heen schieten, vooruit kijken waar dit majestueuze beest heen geleid moet worden. Parcours voltooid, nog wat leiderschapslinken leggen, Corné bedanken en opeens weer bewust van die regen. Snel afstijgen en in gestrekte draf richting de kudde van MKB-Valleiregio die inmiddels onderdak heeft gevonden in de stal. Proost! “ Terwijl Matthijs soepel het parcours aflegde, vond in een rustige hoek op de manage het paardencoaching plaats. Hennie had in haar presentatie uitgelegd wat paardencoaching inhoudt “Paardencoaching is het coachen van mensen met behulp van een paard. Paarden spiegelen als geen ander het gedrag en de innerlijke toestanden van degene die met hem of haar in contact wordt gebracht” Enkele van onze collega ondernemers hebben dit zelf mogen ondervinden. De reacties waren heel uiteenlopend, van complete rust tot emotioneel geraakt. Het paard reageerde heel direct op de gevoelens van de deelnemers. Een reactie “het is een compleet ander paard” Of had dat te maken met de bui die ervoor zorgde dat de paardencoaching in twee sessies plaatvond? Indrukwekkend. Tja, we hadden inderdaad een flinke bui hangen boven Stal Veldhoeve maar tijdens die bui waarin iedereen onderdak zocht in de stal werden we innerlijk goed verzorgt door ’t Pakhuis met heerlijk verantwoorde friet, smoothies, glutenvrije bitterballen, heerlijke hapjes en broodjes. De rest van de avond werd gebruikt om te netwerken en rond 23.30 uur sloten we deze bijzondere avond af. Mededelingen MKB Valleiregio heet de volgende nieuwe leden van harte welkom: BPRvisie – Ton Windhouwer De Houtregt – Oscar Mensen Dutchlease B.V. – Lars Bakker Verhuisd: Complementair Premiums&Gifts Arsenaal 9 3905 NN Veenendaal